کانال اسپیرال

صفحه اصلیکانال اسپیرال

کانال اسپیرال ایران گالوانیزه چگونه ساخته می شود ؟

ورق های گالوانیزه به شکل دورانی دور لوله یا کانال قرار میگیرد دارای برجستگی هایی به جهت استحکام بالا تولید می شود.
ورق های دوخته شده و نوارهای فلزی به صورت مارپیچی بر روی آن قرار میگیرد که بصورت رولفروم به شکل نر و ماده می شوند و فرم گرفته و پرس می شود.
کانال اسپیرال گالوانیزه در سیستم های گرمایش و سرمایش برای جابجایی هوا و گرد و خاک و مواد زائد و سیستم شوتینگ زباله نیز استفاده می شود. به دلیل حجم کم، ضخامت پایین و مقاوم در برابر ضربه جانشین خوبی برای لوله های سیمانی ساختمان و ساخت و ساز می باشد که دارای تأییدیه سازمان نظام مهندسی می باشد. 

نوع دیگری از کانال اسپیرال گالوانیزه بصورت استوانه و بیضی می تواند به عنوان روکش یا داکت(duct) در عملیات های ساختمانی و سازه های بتنی در پارکینگ طبقاتی، آپارتمان و مخزن های بتنی استفاده می شود مثل استیل.

گاهی اوقات به دلیل تغییر در مسیر کانال کشی و تبدیل مقطع کانال جریان هوا از تبدیل و اتصال ها استفاده می شود. برای برقراری اتصال دقیق و خوب قطعات با هم، با توجه به تلرانس دقیق کانال کشی ، این کار انجام می شود. اتصالات در انواع فلنج، گسکت دار و داخل کانالی در انواع مختلف گالوانیزه، آلومینیوم و استیل وبنا به درخواست مشتری در سایزها و قطر های مختلف تولید میگردد. بهترین نوع مدل گسکت دار بهترین و مفیدترین کانال می باشد.
حرفه ساختمانی و ساخت و ساز همیشه در مسیر رشد و تکامل است و همواره در فکر استفاده از بهترین و پیشرفته ترین و آپدیت ترین امکانات و وسایل است. با توجه به دستگاه های نظارتی که همیشه به صورت همیشگی به نظارت پروژه هایی که در آن استفاده شده است می پردازند همین مسئله توفیق اجباری جهت بهتر شده استفاده از وسایل بهتر در استفاده می شود. که همواره مورد حمایت و رضایتمندی اکثر مشتریان خود بوده است.

درگذشته کانال چهارگوش استفاده می شد که امروزه کانال اسپیرال مورد استفاده پیمانکاران و استفاده کنندگان رسید. کانال چهارگوش کارایی و استفاده کمتری نسبت به  آن دارد. 

ابعاد کانال های اسپیرال چقدر می باشد؟
کانال اسپیرال شامل اتصالات کانال و لوازم جانبی می باشد ساخته شده از ورق گالوانیزه.​​​​​​​ استانداردهای ساختگی کلیه کانال ها در اندازه های مختلف ، قطعات تبدیل و اتصالات مربوط به آنها با استفاده از دستگاه های CNC تولید می شوند.​​​​​​​ دقت ابعاد کانال ، اندازه های شکاف و محل شکاف در خط تاشو توسط مهندسین تأیید شده و با استفاده از برش های CNC (دستگاه های برش پلاسما). لبه های کانال ساخته میشود. قفل سازنده ها ، فلنج و غلطک برای روشن کردن لبه های کانال استفاده می شود. کلیه اتصالات و پیچ و مهره ، واشر و تقویت کننده با کانال اسپیرال گنجانده شده است. کانال اسپیرال و اتصالات مورد نیاز مشتریان در اندازه و ابعاد موجود است.
کنال اسپیرال شامل چند نوع می باشد؟
۱. بصورت شبکه شبکه که بیشتر برای تصفیه گاز و سوخت و روغن و پالایشگاه و نیروگاه و روغن استفاده می شود و همچنین در صنعت خودروسازی نیز استفاده می شود. ۲. نوع دیگری دو جداره می باشد که برای عایق صوتی و حرارتی استفاده می شود که به صورت دو لایه بوده در بین ورقه ها پشم شیشه قرارمی گیرد و باعث کاهش سر و صدا و مصرف انرژی می شود.
لوگو_ویهان_پارس

هوادار شماییم…

بایگانی‌ها