فلکسیبل

صفحه اصلیفلکسیبل

کانال فلکسیبل چیست

امروزه به منظور سهولت در اجرا و نصب حجم بسیار بالایی از تاسیسات مکانیکی و الکترونیکی در فضای سقف کاذب و همچنین رفع تداخلات موجود در عملکرد هر یک از آن ها از انواع مختلف کانال فلکسیبل خرطومی کمک می گیرند. کانال فلکسیبل یا لوله خرطومی STI یکی از ملزومات اساسی و جایگزینی بسیار مناسب و مطمئن برای کانال کشی انواع مختلف دستگاه های صنعتی نظیر فن کویل های سقفی، داکت اسپلیت، کولرهای آب، کانال های اگزاست و انشعابات کانال های تهویه هوا، پلنیوم باکس ها و … در ساختمان ها یا برج های مختلف است که البته انتخاب بهترین نوع آن با توجه به کاربردش در شرایط اجرایی پروژه صورت می گیرد.

دقت داشته باشید که برای نصب و اجرای لوله های خرطومی یا لوله های فلکسیبل بر روی طوقه مورد نظر هر یک از دستگاه های نامبرده شده، به یک بست از جنس استیل و همچنین یک قفل مخصوص از جنس نیکل نیاز می باشد. طول این بست های استیل حدود ۳۰ متر بوده و با توجه به کیفیت بالای آن میتوان به عنوان جایگزین بست های قدیمی (بست های کمربندی) به عنوان جایگزین بست های قدیمی (بست های کمربندی) از این بست ها به منظور اتصال کانال خرطومی به طوقه بهره برد.

 

کاربرد لوله های خرطومی STI

همانطور که اشاره شد؛ لوله خرطومی STI به عنوان یک فناوری نوین و مطمئن یکی از بهترین جایگزین های ممکن برای کانال کشی انواع دستگاه در پروژه های ساختمانی به شمار رفته و در مقایسه با کانال های سنتی و قدیمی گالوانیزه و … به لحاظ اقتصادی و کاربرد، رتبه بسیار بالاتری را کسب می کنند.

ساده

کاربرد لوله های خرطومی STI

همانطور که اشاره شد؛ لوله خرطومی STI به عنوان یک فناوری نوین و مطمئن یکی از بهترین جایگزین های ممکن برای کانال کشی انواع دستگاه در پروژه های ساختمانی به شمار رفته و در مقایسه با کانال های سنتی و قدیمی گالوانیزه و … به لحاظ اقتصادی و کاربرد، رتبه بسیار بالاتری را کسب می کنند.

در یک دسته بندی کلی می توان کاربرد اصلی لوله خرطومی و کانال های فلکسیبل STI یا کانال لوله خرطومی عایق دار، کانال لوله کمبی و آلومینیومی فویل دار را برای کانال کشی انواع دستگاه های مختلف در جهت انتقال هوا، تهویه مطبوع، اگزاست فن (تخلیه هوا)، سرمایش و گرمایش و… محسوب کرد. این لوله را بر خلاف کانال های گالوانیزه میتوان برای تمامی بخش ها، سطوح، زوایا و ارتفاع های گوناگون هر یک از ساختمان های زیر به کار گرفت

  • ساختمان ها و برج های مسکونی
  • مجتمع های تجاری _اداری و پاساژها، فروشگاه ها
  • هتل ها و اقامتگاه های مسکونی
  • سالن ها و کارخانه های تولیدی
  • مجموعه ها و مجتمع های ورزشی، استخرها
  • آشپزخانه های صنعتی و صنایع غذایی
  • مجتمع های داروسازی و بیمارستان ها (داروخانه ها، آزمایشگاه ها، مراکز درمانی و محیط های پاک)
  • گلخانه ها، سردخانه ها، انبارها و …
نصب فلکسیبل چگونه است؟
کانال فلکسیبل از وزنی بسیار سبک و انعطاف پذیری بالا برخوردار بوده و همین عوامل باعث شده است که نصب و اجرای این محصول در مقایسه با ورق های سنتی و قدیمی گالوانیزه بسیار راحت و سریع تر از قبل باشد. به بیان دیگر اجرای انواع مختلف لوله های فلکسیبل نظیر داکت فلکسیبل STI با عایق حرارتی و آنتی باکتریال علاوه بر نصبی راحت و منظم در صرفه جویی زمان نیز موثر واقع خواهد گشت.
تعمیر و باز سازی فلکسیبل ها آسان هست؟
اگرچه لوله های خرطومی از مقاومت و طول عمر مفید بسیار بالا برخوردار بوده، اما در صورتی که تمام یا بخشی از کانال فلکسیبل انتقال هوا بر اثر عوامل مختلف دچار آسیب و هر گونه مشکل احتمالی گردد؛ بدون صرف هیچ گونه هزینه اضافی و به راحتی میتوان آن را تعمیر نمود.
آیا مقرون به صرفه می باشد؟
نصب و اجرای این نوع لوله به لحاظ اقتصادی و در مقایسه با ورق های سنتی و قدیمی گالوانیزه، از هزینه ای بسیار پایین برخوردار بوده و می توان انواع مختلف آن را در متراژ دلخواه خود با قیمتی مقرون به صرفه از بازار تهیه کرد. شاید بتوان علت هزینه پایین که کانال فلکسیبل یا کانال لوله خرطومی انتقال هوا را در نحوه اتصال راحت آن با کمک یک قفل به طوقه بیان کرد. بعبارتی دیگر احتیاجی به خم نمودن و یا فرم شکل دادن به لوله برای اتصال آن همچون لوله های قدیمی وجود دارد.
لوگو_ویهان_پارس

هوادار شماییم…

بایگانی‌ها